Hrad Svojanov

hrad Svojanov

Tipy na dovolenou s dětmi v ČR

Dovolená s dětmi v Krkonoších, Adršpachu a Jizerských horách

S výběrem rodinné dovolené vám poradí společnost Region-tour.cz. Na českém trhu působí již od roku 2009 a má pro vás komplexní nabídku turistických služeb od výběru místa pobytu, přes zajištění ubytování až po tipy na zajímavé výlety.

Poznejte atraktivní regiony

 

Krkonoše, hory plné zábavy

Krkonoše kromě krásné přírody nabízejí rodinám s dětmi spoustu zábavy. Pokud máte doma malé turisty, vydejte se k Pramenu Labe, kde se dozví, kudy řeka během své cesty do moře protéká. V Malé Úpě na ně čeká Pohádková cesta. Zážitkem bývá jízda některou z lanovek. Přiblíží vás třeba k vrcholu Sněžky, na Medvědín, kde se rozprostírají dětská hřiště, nebo na vrchol Černé Hory, odkud sjedete na terénních koloběžkách do Janských Lázní, kde na děti čeká lanový park. Další parky najdete v Peci pod Sněžkou, Špindlerově Mlýnu nebo v Harrachově. Nabídka ubytovacích kapacit v Krkonoších je pestrá a zahrnuje chaty, chalupy, apartmány, penziony i hotely. Pro pobyty rodin s dětmi v Krkonoších je vhodný například Srub Kašpárci v Janských Lázních, ze kterého se v zimě dostanete na sjezdovku přímo na lyžích.

 

Tajuplný Adršpach

Adršpach, to je zejména tajuplné skalní město podněcující fantazii dětí i dospělých. Lákavé je i okolí, ať se vypravíte do Broumovských stěn, Teplických skal, na průzkum kláštera v Broumově, do královédvorské zoo, barokního komplexu Kuks s farmaceutickým muzeem či Babiččina údolí. A dovolenou v Adršpachu s dětmi jako u babičky tu můžete prožít, pokud se ubytujete třeba v kouzelné starobylé chalupě v blízkosti skal. Nabídky ubytování v Adršpachu je bohatá a dovolenou můžete prožít dokonce i „Ve „Mlejně“ v obci Suchý Důl.

 

Jizerské hory

Jizerské hory jsou plné rovinatých cest, rozhleden, historických památek a zajímavostí a naplní každý zde strávený den pestrými zážitky. Navštivte s dětmi zámek Frýdlant či Muzeum života venkovského obyvatelstva v Jindřichovicích pod Smrkem, sjeďte z Ještědu na koloběžkách do Kryštofova údolí a vystoupejte po schodech na Dračí vrch opředený známou pověstí o drakovi. Ubytování v Jizerských horách pro rodiny s dětmi je připraveno vnapříklad Kořenově, Horním Maxově, Josefově Dole, v Hraběticích, Bedřichově a celé řadě dalších míst. Zvolit můžete hotel, penzion, chalupu i třeba skutečný ranč v Chrastavě s možností jízdy na koních.

facebook twitter

Neoficiální stránky

o hradu Svojanov

NEOFICIÁLNÍ STRÁNKY O HRADU SVOJANOV